Testy autosedaček 11/2016

CYBEX – 3 VÍTĚZOVÉ TESTU NEZÁVISLÉ NĚMECKÉ SPOTŘEBITELSKÉ TESTOVACÍ ORGANIZACE STIFTUNG WARENTEST

CYBEX ATON Q i-SIZE, ATON Q i-SIZE SE ZÁKLADNOU BASE Q i-SIZE A SIRONA M2 i-SIZE JSOU VÍTĚZOVÉ TESTU ORGANIZACE STIFTUNG WARENTEST A ZÍSKALI NEJLEPŠÍ HODNOCENÍ OD NĚMECKÉHO AUTOMOBILOVÉHO KLUBU ADAC

Bayreuth, 25. 10. 2016 – V nejnovějším evropském spotřebitelském testu 11/2016 organizací Stiftung Warentest, ADAC apod. dosáhl německý výrobce CYBEX výjimečných výsledků: CYBEX Aton Q i-Size, CYBEX Aton Q i-Size se základnou Base Q i-Size (45-75 cm, max. 13 kg/cca 18 měsíců) a CYBEX Sirona M2 i-Size (45-105 cm, max. 19 kg/cca 4 roky). Autosedačky se staly VÍTĚZI TESTU organizace Stiftung Warentest a od ADAC získaly ve svých kategoriích nejlepší hodnocení. Celkem 16 autosedaček z různých skupin bylo testováno v oblasti bezpečnosti, manipulace, ergonomie a škodlivých látek.

„Bezpečnost dětí je naší hlavní prioritou. Tento úžasný výsledek nám opět potvrzuje naše přesvědčení, že úspěšná spolupráce mezi vývojáři, designéry a spotřebiteli dává vzniknout autosedačkám, které splňují ty nejvyšší možné bezpečnostní standardy, daleko přesahující zákonné požadavky. Náš záměr vyvíjet autosedačky, které v sobě spojují tu nejlepší bezpečnost a kvalitu, společně s unikátním designem a inteligentní funkčností, zůstane hlavní prioritou společnosti CYBEX i do budoucna.“, uvedl Johannes Schlamminger, CYBEX CEO.

CYBEX Aton Q i-Size 

Aton Q i-Size je nejnovějším členem vítězné rodiny autosedaček Aton. Aton Q se již stal vítězem testu 06/2014 nezávislé německé testovací spotřebitelské organizace Stiftung Warentest. Aton Q i-Size splňuje novou i-Size normu a nabízí nejvyšší možnou úroveň bezpečí pro vaše dítě.

V nejnovějším evropském testu dětských autosedaček 11/2016 získala připoutaná autosedačka Aton Q i-Size, v kategorii „bezpečnost“ hodnocení „VERY GOOD“ (velmi dobré) 1,4; celkové hodnocení 1,7. Kombinace autosedačky Aton Q i-Size a základny Base Q i-Size také získala v kategorii „bezpečnost“ hodnocení „VERY GOOD“ (velmi dobré) 1,3; celkové hodnocení 1,7. I-Size (ECE-R 129) je nový evropský standard pro dětskou bezpečnost. 

CYBEX Sirona M2 i-Size

Nová Sirona M2 i-Size se také stala VÍTĚZEM TESTU. V kategorii autosedaček 45-105 cm, testu 11/2016, získala Sirona M2 i-Size hodnocení „GOOD“ (dobré) (2,2). Sirona M2 i-Size umožňuje převážet děti v pozici proti směru jízdy od narození až do 105 cm jejich tělesné výšky (max. 19 kg / cca 4 roky). Autosedačky v protisměru jízdy, ve srovnání s běžnými 5bodovými systémy, výrazně snižují riziko zranění při čelním nárazu. Důvodem je především rovnoměrné rozložení síly nárazu přes velkou plochu*. Pro děti od min. 16 měsíců a 76 cm (až do 105 cm) lze autosedačku Sirona M2 i-Size volitelně používat také v pozici po směru jízdy. CYBEX doporučuje používat Sironu M2 i-Size otočenou proti směru jízdy co nejdéle je to možné, ideálně až do 105 cm výšky dítěte (cca 4 roky). 

O CYBEXu

CYBEX vyvíjí bezpečné, inovativní a stylové produkty pro kojence a děti. Chceme dosáhnout nemožného, proto se řídíme naším CYBEX „D.B.F.“ heslem: unikátní design, zkombinovaný s nejvyššími bezpečnostními standardy, kvalitou a inteligentní funkčností. V roce 2014 se německá společnost CYBEX spojila s Goodbaby International Holding Limited, v současnosti jednou z největších společností v oblasti vývoje a výroby dětského a dorosteneckého zboží se sídlem v Číně. Více informací na www.cybex-online.com/cz. 

*Dle průzkumu organizace VTI – Swedish Road and Transport Research Institute (Rapport 489A, 2003)

CYB_17_func_y090_inca_EU_ATGL_AtonQiSize_canopy_0001_fi_DERV_HQBase_Q_i_Size_0047_DERV_HQCYB_17_func_y090_case_EU_MAGR_SideBackward_SironaM2iSize_0001_fi_DERV_HQ


OTÁZKY A ODPOVĚDI – TEST PODZIM 2016 – ADAC A STIFTUNG WARENTEST

 

 1. Jaké jsou výsledky podzimního testu 2016 organizace Stiftung Warentest?

Výsledky testu dětských autosedaček byly zveřejněny 25.října 2016 organizacemi ADAC, Stiftung Warentest a jejich partnery. Stiftung Warentest udělil autosedačce Aton Q i-Size se základnou Base Q i-Size hodnocení 1,3 v kategorii bezpečnosti, 2,4 v manipulaci, 2,0 v kategorii ergonomie a 1,0 v kategorii škodlivých látek. Sirona M2 i-Size obdržela 2,0 v kategorii bezpečnosti, 2,4 v kategorii manipulace, 2,0 v kategorii ergonomie a 1,0 v kategorii škodlivých látek. Obě autosedačky získaly od německého autoklubu ADAC nejlepší hodnocení a staly se VÍTEZI TESTU s celkovým hodnocením:

 • Aton Q i-Size: 1,7
 • Aton Q i-Size s Base Q i-Size: 1,7
 • Sirona M2 i-Size: 2,2
   
 1. Jak probíhalo testování autosedaček?

Kromě zákonných požadavků byly dětské autosedačky otestovány také nezávislými testovacími organizacemi, jako je např. německý automobilový klub (ADAC) a Stiftung Warentest.

Další testy, jako např. ten, který provedl online magazín Autobild.de, se soustřeďují na snadnou manipulaci autosedaček a testují je přímo rodiče.

Testy dětských autosedaček se uskutečňují jednou nebo dvakrát ročně asociací různých automobilových klubů a spotřebitelských organizací (ADAC, ÖAMTC, TCS, Stiftung Warentest). Výsledky testů zveřejňují automobilové kluby a spotřebitelské organizace. Německý automobilový klub ADAC testuje dětské autosedačky z každé skupiny při čelních a bočních nárazech. Čelní náraz probíhá při rycholsti 64 km/h, náraz z boku při 50 km/h.

V závislosti na váhové kategorii se při testování používají různě velké testovací figuríny, díky kterým se co nejpřesněji simulují následky nehody u dětí různého věku a váhy.

Kromě crash testů se u autosedaček provádějí také testy možného špatného použití, manipulace, ergonomického designu, čistících vlastností, zpracování a testy na přítomnost škodlivých látek. Autosedačky se také podrobují každodennímu testování skutečnými rodiči a dětmi.  

 1. Jaký je rozdíl mezi autosedačkami Aton Q a Aton Q i-Size? Je Aton Q i-Size lepší/bezpečnější než Aton Q?

Rozdíl mezi autosedačkami Aton Q i-Size (ECE-R 129) a Aton Q (ECE-R 44) spočívá ve standardu i v odlišných vlastnostech. Nejdůležitějším rozdílem je právě standard: Aton Q a odpovídající základna jsou schváleny dle současného evropského standardu ECE-R 44. Aton Q i-Size a základna Base Q i-Size splňují podmínky i-Size standardu ECE-R 129. Dále je Aton Q kompatibilní se základnou Q-fix, zatímco Aton Q i-Size je kompatibilní se základnou Q i-Size.

Bez ohledu na volbu rodičů splňují všechny v současné době prodávané CYBEX autosedačky – včetně Atonu Q a Atonu Q i-Size – nejvyšší bezpečnostní standardy a zákonné podmínky a lze je proto bez problému používat. 

 1. Jaký je rozdíl mezi autosedačkami Sirona a Sirona M2 i-Size? Je Sirona M2 i-Size lepší/bezpečnější?

Sirona a Sirona M2 i-Size jsou vhodné pro převážení dětí v pozici proti směru jízdy až do věku 4 let. Největším rozdílem mezi nimi je, že Sirona M2 i-Size splňuje podmínky nového i-Size standardu ECE-R 129 a dítě je v ní po i proti směru jízdy zajištěno 5bodovým systémem pásů. Autosedačka Sirona je schválena dle standardu ECE-R 44/04. Po směru jízdy se v ní dítě zajišťuje pomocí bezpečnostního pultu, proti směru jízdy 5bodovým pásem. Odlišné schvalovací standardy neumožňují přímé porovnání těchto dvou autosedaček. Různé systémy a standardy spíše zákazníkům poskytují dodatečnou možnost: rodiče, kteří upřednostňují i-Size autosedačky v pozici po směru jízdy s 5bodovým pásem si nyní poprvé mohou zvolit také CYBEX autosedačku.

Bez ohledu na volbu rodičů splňují všechny v současné době prodávané CYBEX autosedačky – včetně Sirony a Sirony M2 i-Size – nejvyšší bezpečnostní standardy a zákonné podmínky a lze je proto bez problému používat. 

 1. Co je to i-Size?

i-Size je novým evropským standardem pro dětské autosedačky. Mimo jiné určuje, že dětské autosedačky musí být nainstalované pomocí ISOFIXu, děti do 15 měsíců musí cestovat v pozici proti směru jízdy a nově se testuje také náraz z boku. Více informací o normě i-Size naleznete na: http://cybex-online.com/en/safetycenter/isize-and-ece.html.

 

Aton Q i-Size 

 1. Mohu používat Aton Q i-Size se základnou Q-fix?

Ne, Aton Q i-Size je kompatibilní pouze se základnou Q i-Size. 

 1. Mohu Aton Q i-Size používat i ve vozidle bez certifikace i-Size?

Řádnou instalaci lze provést buď pomocí základny Base Q i-Size, prostřednictvím systému ISOFIX nebo pomocí 3bodového bezpečnostního pásu ve vozidle. Autosedačku Aton Q i-Size v kombinaci se základnou Base Q i-Size lze používat pouze ve vozidlech schválených dle normy i-Size nebo s ISOFIX záchytnými body. Pokud vaše vozidlo není vybaveno i-Size sedadly, prosíme, nahlédněte do seznamu vozidel na internetových stránkách CYBEX a zkontrolujte, zda je instalace ve vašem vozidle povolená.

Před nákupem autosedačky Aton Q i-Size si vždy ověřte, zda ji můžete řádně nainstalovat do vašeho vozidla. 

 1. Mohu používat Aton Q i-Size v každém vozidle?

Před nákupem autosedačky Aton Q i-Size je důležité ověřit kompatibilitu vašeho vozidla. Při zajištění bezpečnostním pásem je autosedačka Aton Q i-Size kompatibilní s většinou vozidel. Pokud je Aton Q i-Size nainstalovaný v kombinaci se základnou Base Q i-Size, lze jej nainstalovat buď v i-Size kompatibilních vozidlech, nebo ve vozidlech se záchytnými body ISOFIX. Pokud vaše vozidlo není vybaveno i-Size sedadly, prosíme, nahlédněte do seznamu vozidel na internetových stránkách CYBEX a zkontrolujte, zda je instalace ve vašem vozidle povolená.

CYBEX_AtonQ_i-Size_4c_SF_11.16_englCYBEX_AtonQ_i-Size+BaseQ_4c_SF_11.16_englAtonQi-Size_ÖAMTC_11_2016TCS_ Cybex_AtonQ_i-Size_standard_cmyk_enAtonQi-Size_with_Base_ÖAMTC_11_2016


Sirona M2 i-Size 

 1. Od kdy lze používat autosedačku Sirona M2 i-Size?

Autosedačka Sirona M2 i-Size je vhodná pro kojence a děti od 45 cm až do 105 cm tělesné výšky (max. váha: 19 kg). To odpovídá věku cca 4 let. 

 1. Je Sirona M2 i-Size vhodná do mého vozidla?

Autosedačku Sirona M2 i-Size lze připevnit pouze pomocí ISOFIXu a je vhodná jen do i-Size schválených vozidel nebo do vozidel s ISOFIX záchytnými body. Před nákupem je proto důležité zkontrolovat, zda je autosedačka kompatibilní s vaším vozidlem. Prosíme, nahlédněte do seznamu kompatibility na internetových stránkách CYBEX, kde můžete ověřit kompatibilitu vašeho vozidla s autosedačkou Sirona M2 i-Size. 

 1. Mohu autosedačku Sirona M2 i-Size používat také ve vozidle bez ISOFIXu?

Ne. Jelikož lze autosedačku Sirona M2 i-Size připevnit pouze pomocí ISOFIXU, je vhodná pouze do vozidel, která jsou vybaveny ISOFIX záchytnými body. Prosíme, nahlédněte do seznamu kompatibility, umístěným na internetových stránkách CYBEX, kde můžete zjistit, zda je vašeho vozidlo vhodné pro autosedačku Sirona M2 i-Size. 

 1. Mohu autosedačku Sirona M2 i-Size používat i ve vozidlech, které nemají certifikaci i-Size?

Autosedačku Sirona M2 i-Size lze připevnit pouze pomocí ISOFIXU, je vhodná pouze do vozidel, která jsou vybaveny ISOFIX záchytnými body. Prosíme, nahlédněte do seznamu kompatibility, umístěným na internetových stránkách CYBEX, kde můžete zjistit, zda je vašeho vozidlo vhodné pro autosedačku Sirona M2 i-Size.

CYBEX_SironaM2_i-Size_4c_SF_11.16_englCybex_Sirona_M2_i-Size_standard_cmyk_enSironaM2i-Size_ÖAMTC_11_2016

  Attachment-1

tcs-kindersitztest-ii-resultate-2016_01

Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Více informací